Підготовка насіння

Щоб отримати багатий врожай перцю, необхідно знати, як проводиться підготовка насіння перцю перед посадкою.

 Плоды перца

Перш за все, потрібно відібрати занадто велике, дрібне і порожнє насіння. Потім продезінфікувати посадковий матеріал, що залишився.

Для дезінфекції знадобиться марганцівка або перманганат калію. З цих двох компонентів готують розчин з 1–2% вмістом активної речовини (калій або марганцівка). У готовий розчин на 10–15 хвилин опускають відібране насіння. Після того, як насіння пройшло процедуру знезараження, його промивають теплою проточною водою і трохи підсушують. Робиться така процедура безпосередньо перед висадкою в ґрунт.

Правильне вирощування розсади перцю має передбачає також замочування або барботування  насіння. У першому випадку насіння кладуть у вологу тканину або серветку і залишають в теплому місці до набрякання. Барботування — це обробка посадкового матеріалу киснем. Для цього потрібно висипати насіння в ємність з теплою водою (20–22 °С) і опустити в воду наконечник акваріумного компресора.

 

Підготовка ґрунту

Перед висадкою необхідно подбати про те, щоб ґрунт був максимально комфортним для рослин. Для цього необхідно видалити всі бур'яни і перекопати землю. Якщо на ділянці виростали кореневопаросткові бур'яни, то можна після розпушування обробити ґрунт лемішними лущильниками.

Вирощування перцю з розсади дає відмінні результати на супіщаному ​​або легкому суглинистому ґрунті. У нього повинна бути грудкувата структура і достатнього гумусу. Також земля повинна мати у складі живильні речовини, не бути виснаженою і не містити надлишку азоту.

Якщо ґрунт слабокислий, то врожайність перцю буде нижче норми. Оптимальний показник кислотності для рослини становить 6,4. Якщо цифра нижче 6, то можна удобрити ґрунт такими матеріалами як вапняний туф, гашене вапно або навіть крейда.

На відміну від листових овочів і коренеплодів, перець не потребує великої кількості азотних добрив. Відповідно, якщо на ділянці не виснажений чорнозем, то такі підгодівлі і зовсім можна виключити.

При підготовці ґрунту під висадку перцю потрібно заздалегідь вносити добрива. Робити це потрібно восени або за пару тижнів до висадки. Це повинна бути суміш мінеральних і органічних добрив. Добре підходять такі добрива:

  • Компост.
  • Перегній.
  • Збродженний пташиний послід.
  • Сечовина.
  • Суперфосфати.
  • Сульфат калію.

Також, для профілактики появи шкідників і хвороб рекомендується додавати до добрив трохи деревного попелу.

 

Догляд та полив

Перець — це рослина, яка не любить темні і вологі місця. Тому висаджувати розсаду або сіяти насіння необхідно на захищеній від вітру сонячній ділянці. Якщо розсада росте в теплиці, то необхідно подбати про те, щоб у рослини було достатньо світла і лампи працювали протягом усього світлового дня.

 Рассада перца

Полив розсади перцю повинен бути регулярним і рясним. За дефіциту вологи плоди виходять маленькими, деформованими і несмачними. Визначити, чи отримує рослина досить вологи, допоможе стан ґрунту. Він повинен бути весь час вологим, але не мокрим. Воду для поливу потрібно брати виключно теплу, не нижче 20 °С. Від холодної води розсада захворіє і загине.

Догляд за перцем після сходів включає купірування. Після того, як на паростку з'явиться перша пара листочків, потрібно пікірувати розсаду і добре її полити.

Підгодівля розсади перцю проводиться всього два рази. Перший раз — коли у паростків з'явиться по 3–4 добре розвинених листка, другий — коли кількість листя збільшиться до 5–6.

Для захисту від шкідників рекомендується обробляти рослини домашніми настоянками з календули, хвойного екстракту або використовувати магазинні засоби на зразок «Агравертин».