Петунія – популярна декоративна садова квітка. Як багаторічник у дикому вигляді зростає у тропічних країнах південної Америки. У наших широтах зростає як однорічник. Петунія стала однією із найзатребуваніших рослин у садівництві завдяки гарному, пишному і довготривалому цвітінню, а також різноманіттю відтінків. Вирощувати розсаду петунії – це завжди прибутково! Потенційними клієнтами є муніципальні служби, гіпермаркети, супермаркети, садові товариства, ресторани, офіси, студії ландшафтного дизайну і квіткові ринки.

 

Ця красуня зустрічається у формі компактних мініатюрних кущиків висотою від 20 до 25 см, так і ампельні форми, які спадають до низу каскадами. Результатом селекційних робіт в останні десятиріччя стала велика кількість сортів та гібридів з простими та махровими квітами, діаметр яких коливається від 2 до 10-12 см.

У разі вирощування розсади петунії з впевненістю можна відмітити, що результат буде залежати від правильно обраного насіння. Воно має бути якісним, тоді буде гарантія результату. Оскільки насіння петунії досить мілке (в 1 грамі міститься від 5 до 10 тис. штук), багато виробників насіння дражують, що полегшує висівання.

Петунія світлолюбна, надає перевагу родючим ґрунтам, гарно росте на легких за гранулометричним складом, добре дренованих ґрунтах. Досить погано відкликається на надлишок органічних речовин і азоту, так як у рослин при цьому сильно розвивається вегетативна маса у збиток цвітінню.

Для отримання раннього цвітіння насіння петунії сіють у кінці січня – початку лютого. Але при цьому потрібно буде підсвічування як мінімум 5-6 годин удень.

Ґрунтову суміш готують із 2 частин дернового ґрунту, торфу і перегною та 1 частини піску. Але досить зручно і добре насіння петунії висівати у торфові таблетки, у яких за вмістом макро- і мікроелементів є все необхідне для вирощування рослин. Ґрунт для посіву злегка ущільнюють, зволожують його пульверизатором, а потім розкладають на поверхні насіння. Присипати їх ґрунтом не рекомендується, оскільки насіння може не прорости. Загущувати посіви не можна, оскільки вони починають хворіти чорною ніжкою.

 

Дуже добре за кілька годин до висівання ґрунт пролити рожевим розчином марганцевокислого калію.

Контейнер з ґрунтом або лоток з торфовими таблетками накривають склом або плівкою і поміщають у тепле місце з температурою повітря вище +25 °С, уникаючи місць з холодними протягами. За меншої температури насіння сходить досить не дружно і рослини ростуть повільно. Ґрунт має бути постійно зволожений.

За 8-10 днів з’являються сходи рослин. Кожного дня мінітепличку провітрюють від конденсату і ґрунт зволожують. Молодим рослинам потрібно світло, але слід уникати прямих сонячних променів. Ростуть петунії повільно. Коли у сіянців з’являється друга пара справжніх листків, їх розпікіровують на відстані 5х5 см одна від одної. Звичайно, ті петунії, що ростуть у торфових таблетках, пікірувати не потрібно.

Після пікірування підтримують гарне освітлення і температуру не нижче +20 °С, поливають помірно. Раз у дві неділі розсаду потрібно підживлювати. Підживлення найліпше проводити спеціальними комплексними добривами для петуній.