петунія квіти фото

Навіть найбільш звичайний балкон буде виглядати красиво і яскраво, якщо вирощувати на ньому петунії. Ця квітка дуже любить світло, тому якщо балкон знаходиться не на північній стороні будівлі, на ньому можна організувати справжню клумбу. Цю рослину з сімейства Пасльонові привезли з Америки. Петунія починає цвісти в рік посіву, тому у нас її вирощують як однорічну рослину.

Існує багато різновидів і сортів петунії: прості, крупноквіткові, махрові. Крім того, вони бувають різноманітних відтінків: від білих до майже чорних. Саме тому багато квітникарів, які не мають можливості вирощувати квіти у відкритому ґрунті, розводять на балконі цілий квітник із петуній. Оскільки з різних сортів однієї рослини можна створювати красиві і яскраві композиції. Але щоб вирощувати петунію на балконі, потрібно знати деякі особливості з догляду за цими рослинами.

Вибір сорту

Оскільки сортів петунії існує досить багато, і всі вони вирізняються за забарвленням, формою, розмірами бутонів, слід виділити три види сортів, які більше, ніж інші, підходять для вирощування на балконі:

· Ампельні (довгі батоги рослини досягають 100–200 см, зазвичай їх розміщують у підвісних кашпо);

· Каскадні (стебла у цих сортів коротші, вони прогинаються під власною вагою і трохи звисають, такі сорти добре виглядають і в підвісних, і в підлогових горщиках);

· Кущові (зростає прямо, не звисає, виростає до 20 см, ними прикрашають парапети балкона).

Ампельні та каскадні сорти під час росту рослини будуть розростатися, покриваючи балкон своїми квітками. Кущові сорти петунії можна вирощувати в звичайних горщиках, але необхідно звернути увагу, щоб парапет балкона не закривав доступ до сонячного світла рослинам.

Щоб створити на балконі справжню клумбу, квітникарі часто комбінують махрові, крупноквіткові та інші сорти петунії, вибирають квіти з різними відтінками бутонів, щоб створити на балконі красу з живих квітів.

Серед гібридів петунії з бахромою на пелюстках популярним є Пірует F1, Фрост F1 — крупноквіткова серія петунії, серед каскадних петуній виділяють Рамблін F1.

Де посадити петунію на балконі

Петунію часто вирощують не прямим посівом в ґрунт, а через розсаду, щоб рослини почали цвісти якомога раніше. Робити це можна вже у ІІІ декаді лютого. За місяць до посіву потрібно придбати готовий субстрат, або підготувати його самому. Для цього необхідно взяти перегній, торф і дернову землю упереміш з деревною золою в співвідношенні 2:2:1. Через місяць ґрунт необхідно зволожити водою — і можна приступати до посіву насіння.

Насіння петунії не потрібно закладати в ґрунт. Оскільки вони дрібні, їх досить посіяти зверху на землю, а потім ємність з посівами накрити поліетиленом або склом, щоб створити для насіння парниковий ефект.

Петунія проросте тільки в тому випадку, якщо насіння будуть отримувати достатньо сонячного світла, адже петунія дуже полюбляє сонячне світло.

Коли насіння пустили паростки, скло можна зняти, а ґрунт необхідно постійно зволожувати. Коли на сіянцях з'являться 2–3 листочка, проведіть пікіровку рослин: пересадіть їх у пластикові стаканчики або інші ємності по 3–4 паростка в кожен.

Пересаджувати розсаду на постійне місце можна в тому випадку, коли в нічний час температура постійно тримається вище нуля, щоб петунія не померзла. Візьміть для пересадки просторі горщики, щоб волога довше зберігалася в ґрунті. Наприклад, для вирощування кущових сортів петунії на балконі контейнери повинні бути обсягом мінімум 2 л на одну рослину. Висаджувати рослини в ящики можна на відстані 15–20 см одна від одної. Більш щільні посадки призведуть до пригнічення одних рослин іншими.

Кущовим і ампельним петуніям необхідно більше простору, тому контейнери для вирощування повинні бути 3–5 л на одну рослину, а іноді і до 10 л.

У якості добрива для петуній можна застосовувати Фертімікс, його використовують в якості листового і кореневого підживлення. Щоб приготувати робочий розчин, необхідно 15 г добрива розвести в 5 л води і обробити рослини. Починати підгодовувати петунію можна вже через тиждень після висадки і до кінця літа з інтервалом в 10 днів.

розсада петунії фото

Правильний догляд за петуніями на балконі

Щоб петунія на балконі рясно цвіла протягом сезону, необхідно правильно доглядати за рослинами:

· Слідкуйте, щоб під час поливу ґрунт не був і ні сухим, і ні занадто вологим. Якщо ж надмірного зволоження уникнути не вдалося, прорихліть ґрунт і залиште просихати.

· Петунія — рослина світлолюбива, проте палюче сонце також негативно впливає на нормальний розвиток квітів.

· Замість поливу можна вранці і ввечері обприскувати рослини.

· Полив слід проводити в залежності від погодних умов: у спеку рослину необхідно поливати частіше, в прохолодні дні — рідше.

· Інтенсивне розростання вегетативної маси петунії робить рослину слабким і знижує якість цвітіння.

Щоб цього не сталося, потрібно вкоротити занадто довгі пагони приблизно наполовину. Регенерація рослини займе не більше двох тижнів. Але не забувайте, що після обрізки рослину потрібно підживити добривами.

Крім того, петунія, що росте на балконі, потребує підживлення калієм. Вибирайте добрива, що містять цей елемент. Листову підгодівлю чергуйте з кореневою.

Хвороби рослини

Петунія, як і інші квіткові рослини, іноді страждає від хвороб. Причиною захворювань найчастіше стає надмірний полив рослин, тому важливо дотримуватися режиму зволоження ґрунту. Часто петунії не можуть нормально розвиватися через:

· борошнисту росу — проявляється у вигляді нальоту на листках білого кольору, потім стають помітні краплі, схожі на росу;

· хлорозу — листя рослини швидко жовтіють;

· чорну ніжку — найчастіше страждає від цієї хвороби розсада: стебло стає м'яким і темніє.

Якщо будь–яка хвороба все ж з'явилася на рослині, слід припинити полив і застосувати захисні засоби. Проти хлорозу використовуйте препарати з хелатів заліза, проти борошнистої роси — фунгіцид Топаз.

Крім грибкових інфекцій петунію також можуть вразити шкідники. Найбільш поширеним вважається павутинний кліщ. Він селиться з нижньої сторони листа і харчується соком рослини. Щоб позбутися шкідника, слід застосувати акарицидні препарати.

Прикрашаючи балкон петуніями різних сортів і видів, не варто забувати, що рослинам необхідно багато світла. Слідкуйте, щоб вони не тінили одна одну, а також гармонійно виглядали в композиції. Великі рослини зазвичай розміщують в кутку і уздовж стіни балкона. Кущові петунії можна розташувати на спеціальній полиці, приробленої до стіни. Кашпо з ампельними квітами можна розставити на різних рівнях. Також для витких рослин можна облаштувати шпалеру, щоб дати рослинам розростатися.

Як бачите, вирощування петунії на балконі — це не дуже складне заняття. Важливо лише дати рослинам багато світла, стежити за поливом і вчасно вносити підживлення. В результаті ви отримаєте рясне цвітіння протягом літа.

Петунія — квітка, яка здатна перетворити будь–який балкон або лоджію у квітник. Завдяки безлічі відтінків і форм бутонів петуній на балконі можна створити гарну композицію, яка стане оригінальною прикрасою інтер'єру.