Мрія кожного овочівника – вирощувати високоврожайні овочі за низької собівартості, що мають добрий товарний вигляд та смакові якості. Думається, для тих фермерів, що впродовж кількох років вирощують на своєму полі чи в теплиці огірок Арктика F1, мрія здійснилася, адже цей гібрид селекції південнокорейської компанії Nong Woo Bio задовольняє і найвимогливіші запити споживачів, й очікування фермерів.  

Огурец Арктика Ф1

Гібрид Арктика F1, який нині пропонує виробникам ТМ «Професійне насіння», на ринку України з’явився шість років тому. За цей короткий строк він став лідером продажу компанії та одним із найзатребуваніших гібридів серед професіоналів. Чому так? Тут варто відзначити кілька ключових характеристик цього гібрида. Це надранній огірок, він добре почувається як у закритому, так і у відкритому ґрунті. Оскільки гібрид дуже ранній, він ідеально підходить для другої сівозміни, завершує плодоношення в листопаді.

- Якщо цей гібрид вирощувати розсадним способом, перші плоди з’являються через 21 добу після висадки розсади, а якщо прямим посівом або у відкритому ґрунті - через 42 дні, –– розповідає директор з розвитку південного регіону України ТМ «Професійне насіння» Юрій Підлужний. –– Мій знайомий фермер з Дніпропетровської області, який висадив розсаду 23-го лютого в опалювальній теплиці, 16-го березня збирав перші плоди. За 1,5 місяці він зібрав зі 160 кущів 950 кг огірків. В неопалюваних теплицях масовий збір огірків можна проводити в кінці квітня –– на початку травня. У теплицях я б рекомендував висаджувати рослини за нормою 3,5 шт/м², а у відкритому ґрунті висівати насіння з густотою 315 тис. насінин/га або висаджувати 12–15 тис. рослин на гектар.

Артика Ф1

Як бачимо, іншою визначальною характеристикою огірка Арктика F1 є його висока врожайність. Гібрид викидає з кожної пазухи по 2–3 жіночі квітки, це 2–3 товарні огірки. Але, за словами Юрія Підлужного, за достатнього мінерального живлення і сприятливого світлового та температурного режиму можна отримати до 4–5 квіток. Окрім того, огірок має дуже коротке міжвузля, що також сприяє високій врожайності. Зазвичай за 1,5 місяця плодоношення в теплицях врожайність гібрида Арктика F1 сягає 18–20 кг/м². Оскільки цей огірок високоврожайний, він потребує доброго живлення, зокрема збалансованого підживлення NPK та позакореневого підживлення.

Споживачі люблять огірок Арктика F1 за чудовий смак та неповторний аромат. Крім того, гібрид має гарний товарний вигляд: він натурального зеленого кольору, з невеличкими бугорками та дрібненькими шипами, за які виробники дали йому прізвисько «Колючка». Плоди завдовжки 10–12 см, але за допомогою технологічних прийомів їх можна «витягнути» до 14 см.

- Споживач для виробника – найкращий експерт, –– говорить Юрій Підлужний. Мій знайомий фермер з Херсонської області вирощував огірок Арктика F1 у відкритому ґрунті, поруч із голландським гібридом. Коли вчергове до нього приїхали оптові покупці за партією огірків, вони за Арктику F1 дали добру ціну. Сказали, що огірок має добрий смак і запах, тож його охоче розкуповують. А от від голландського гібрида відмовилися. Звісно, голландська селекція  якісна та надійна, але нині конкуренція дуже висока, і азійські компанії, як кажуть, дихають у спину лідерам.

Нині компанія Nong Woo Bio дуже активно завойовує світовий ринок і входить у десятку найкращих світових насіннєвих компаній. У їхніх планах увійти в п’ятірку, а потім  у трійку лідерів із виробництва насіння. Дуже цікаві їхні цінові пропозиції: насіння коштує дешевше від голландського, а якістю не поступається. Тож фермер з таким огірком буде конкурентним на ринку.