Однорічні квіти - коли сіяти

Однорічні квіти – досить велика група рослин відкритого ґрунту (айстри, цинія, чорнобривці, петунія, красоля, матіола, львиний зів, нагідки, газація, кобея та багато інших).

Однорічні квіти завжди радують око своїми яскравими фарбами і різноманітними формами квітів. Тому з їх допомогою можна перетворити маленьку ділянку чи балкон у райське місце. За допомогою однорічних квітів дизайн  території можна міняти рік від року і кожного разу вона буде виглядати по-новому.

Перед тим, як приступити до висівання насіння однорічних квітів або висаджування їх розсади, потрібно вивчити особливості ґрунту, освітленість місця, врахувати умови, які потрібні тій чи іншій рослині, можливості регулярного поливу, а також знати, у який час кожна квітка цвіте. У такому випадку цвітіння починається з весни і закінчиться пізно восени.

Коли і як сіють однорічні квіти?

Їх можна висаджувати у відкритий ґрунт через розсаду та прямим висівом у ґрунт. Ті однорічники, які висаджують на розсаду, можна умовно поділити на три групи.

Перша група. До цієї групи відносять рослини, які мають самий довгий період росту і розвитку у розсаді. Сіють їх у січні – лютому в теплиці, які мають обігрів або у кімнатних умовах на стелажах із світлоустановками. Перших два місяці розсаду потрібно досвідчувати спеціальними лампами, інакше сіянці витягуються і гинуть. До таких квітів відносяться еустома, гвоздика Шабо, лобелія, петунія, геліотроп, віола (фіалка Віттрока), діхондра та ін.

Друга група. До цієї групи відносять рослини, які також мають довгий період вирощування у розсаді, але на місяць менший, ніж перша група – у березні. Ємності з висіяним насінням виставляють на світлих підвіконнях або у оранжереях, теплицях. До таких культур відносяться: агератум, вербена, гвоздика китайська, газація, кохія, кобея, лаватера, левкой, львиний зів,  молюцелла (ірландські дзвоники), сальвія, тютюн духмяний, флокс Друмонда та ін.

Третя група. До третьої групи відносять ті квіти, розсаду яких найлегше виростити. До них відносять: чорнобривці, однорічні айстри, однорічні жоржини, цинія, целозія, амарант, статиця та ін. Їх насіння висівають у квітні у ємності, які ставлять на світлі підвіконня або лоджії, а також прямим висівом у ґрунт парників або теплиць.

Розсаду квітів у відритий ґрунт висаджують у період, коли мине загроза повернення нічних заморозків.

Також є однорічні квіти, посів яких проводять прямо у відкритий грунт у квітні-травні: красоля, нагідки, космея, однорічні маки, портулак, ешольція, іберіс, матіола, волошка, іпомея, безсмертник, мірабіліс, декоративний соняшник та ін.

Що потрібно врахувати перед висаджуванням або висівом однорічних квітів?

1. Рекомендації щодо термінів висаджування або посіву можна змінювати, тобто потрібно орієнтуватися по погодних умовах. Весною висаджувати або висівати квіти  можна, коли ґрунт достатньо прогріється, а більш морозостійкі – і раніше. Проте потрібно врахувати, якщо у термін висаджування розсади стоїть сильна спека, не загартовані або незміцнілі саджанці можуть загинути.

2. Якщо висаджувати однорічники розсадою, то квіти з’являться швидше.

3. Час цвітіння залежить не тільки від погодних умов, але й від сортових особливостей. У деяких сортів цей період може відрізнятися від вказаних загальних рекомендацій.