посів насіння квітів

Для створення гарних композицій на клумбах і садових ділянках досвідчені садівники наперед планують посіви насіння рослин. Щоб ця робота стала трохи легшою, квітникарі часто використовують місячний календар для визначення днів посіву насіння квіткових культур. Його рекомендації необхідні для проведення своєчасних посівів, підживлення і пікіровок рослин. З календаря можна дізнатися про сприятливі і несприятливі дні для кожної дії городника, що допомагає виростити на ділянці або клумбі здорові та квітучі рослини. Давайте розглянемо відповідні дні, коли садити квіти у 2019 році?

Лютий 2019

Лютий вважається сприятливим місяцем для посіву, оскільки світловий день стає все довшим. У цьому місяці зазвичай починають вирощувати насіння на розсаду таких кольорів:

 • лев'ячого зіва, маргариток, пасифлори, лаванди вузьколистої, віоли, турецької гвоздики, хризантеми, сальвії;
 • фуксії, глоксинії, бальзаміну для вирощування в саду і в вазонах;
 • петунії і вербени для підвісних горщиків.

Найбільш підходящі дні для посіву в лютому 2019: 6–8, 12, 13, 17. Несприятливі дні: 3, 4, 20.

Березень 2019

У першому місяці весни крім посіву насіння для розсади починаються висадки інших культур, тому березень вважається досить напруженим місяцем для садівників. На перший місяць весни можна запланувати посів таких рослин:

 • різні види петунії (однорічної, ампельної);
 • вербени, братків, іберису, однорічних флоксів;
 • однолітників — айстри, агератума, годеції;
 • на додаток до лютневим посівам: фуксії, лев'ячого зіва.

Найбільш вдалі дні посіву насіння в березні: 14, 16. Не рекомендується висівати квіти 3, 4 і 31 числа.

Квітень 2019

Саме в цьому місяці стартують більшість декоративних робіт в саду і на клумбах, але на першому місці звичайно ж знаходяться посадки. У квітні доводиться доглядати не тільки за розсадою, але і проводити посадки і пересадки в декоративному саду. Але коли ж садити квіти у квітні 2019?

Сприятливі дні в цьому місяці згідно з місячним календарем: 2, 3, 4, 13–16, 22, 23. А ось 5, 19, 27 і 28 квітня краще не проводити посіви літників і багаторічних рослин. 26 квітня не рекомендується проводити проріджування посадок і пересадку рослин.

У квітні багато хто воліє висівати насіння у відкритий ґрунт. Для більш швидкого проростання насіння замочують у воді перед посівом. Тому варто відзначити, що дата в місячному календарі вважається з дня замочування насіння, оскільки саме тоді починається процес розвитку.

У цьому місяці можна висівати на розсаду насіння чорнобривців, циніі, дельфініума, агератума.

Травень 2019

Зазвичай у цьому місяці повно турбот на дачній ділянці, тому викроїти час на декоративний сад виходить не завжди. Завдяки місячному календарю можна спланувати посіви рослин наперед.

Отже, садити квіти в травні 2019 можна в такі дні: 1, 4, 6–14, 20 і 21 до обіду. При цьому однорічні рослини краще висаджувати в кінці місяця, багаторічники — 6–8, 10–14, а цибулинні та клубні культури — 6–8, 21–23 і 31 числа місяця. Що стосується кімнатних рослин, для них сприятливими днями вважаються: 1, 6–10, 21–23 число. Не найкращі дні для посадок і висівання квіткових культур: 2, 3, 5, 17–19, 24, 25 травня.

Останній місяць весни дозволяє ще підсівати насіння літників у відкритий ґрунт, якщо того вимагає агротехніка рослини.

Червень 2019

На початку літа у квітникарів завжди багато роботи, оскільки основні клопоти припадають саме на червень:

 • сіють насіння багаторічників на наступний рік;
 • садять молоду поросль однорічників;
 • висаджують на постійне місце бегонії і прищипують пагони хризантем.

Сприятливими днями для проведення робіт в декоративному саду вважаються 4–6 червня; 3, 11, 25 числа краще не проводити ніяких робіт з квітковими культурами.

Липень 2019

У липні головним чином проводяться роботи з догляду за рослинами. Садівники проріджують порослі, проводять посів багаторічних культур, збирають посадковий матеріал для наступного року. У цьому місяці проводять посів насіння дельфініума і немофіли.

Згідно з місячним календарем, проводити різні роботи з квітковими культурами в липні рекомендується 3, 11, 17 і 30. Чи не найвдаліші дні для посіву в цьому місяці — 2 і 28.

Досвідчені квітникарі рекомендують у липні викопувати цибулинні рослини, які росли на одному місці до 5 років (до таких відносяться тюльпани, гіацинти, нарциси).

Серпень 2019

У серпні посівні роботи не проводяться, проте в цьому місяці висаджуються бульби багаторічників, які зацвітуть у наступному році. Найчастіше це рослини, які не вимагають особливого догляду, - ромашки, гвоздики, мальва.

Сприятливі дні в цьому місяці: 6, 7, 13. Несприятливі: 1–2, 30–31 серпня.

Вересень 2019

У вересні настає час збору посадкового матеріалу тих рослин, які розмножуються насінням. З ділянок прибирають старі рослини, також на постійне місце висаджують цибулинні культури.

Найбільш прийнятні дні для роботи в декоративному саду — 3, 4, 8, 9, 18 число. 27 і 28 вересня — не найкращі дні для проведення різних робіт з квітковими культурами.

Жовтень 2019

На ділянці садівники продовжують висадку цибулинних, які не встигли висадити у вересні, а також викопують бульбоцибулинні багаторічники: гладіолуси, жоржини. В кінці місяця проводять підготовку троянд на зиму і обрізають клематиси. Також у жовтні рекомендується провести підживлення багаторічних культур.

Згідно з календарем супутника Землі, сприятливі для квіткових культур 1–3 і 27–30 жовтня. А ось 14 і 27 краще не планувати роботи в саду.

обрізка троянд на зиму

Листопад 2019

У листопаді сіють на зиму насіння рослин: чорнобривців, календули, резеди, айстри. Сіянці, які потрапили в ґрунт в листопаді, дадуть сходи дуже рано, ще коли ґрунт вологий. Щоб це сталося, рекомендується висівати насіння в сприятливі за місячним календарем дні. У листопаді це: 2–5, 25, 29 число. 4 і 26 листопада не бажано проводити будь-які роботи, пов'язані в вирощуванням квіткових культур.

Грудень 2019

У цьому місяці починається новий сезон посіву насіння на розсаду. Також багато квітникарів висаджують в цей час рослини в зимовому саду і на балконі. Що стосується рослин, які залишаються зимувати у відкритому ґрунті, в грудні їх можна утеплити шаром снігу.

Цікаво, що деякі садівники практикують висівання насіння рослин в сніг, але для цього потрібно товстий шар снігу (близько 25 см). Насіння потрібно висіяти в сніг, потім накрити шаром ґрунту і зверху знову вкрити снігом. Створення декількох шарів вбережуть насіння від птахів та гризунів.

У грудні найбільш сприятливі дні: 9, 11, 31; несприятливий день за місячним календарем — 26 грудня.

Січень 2019

У цьому місяці світловий день ще не довгий, тому далеко не всі рослини висівають у січні. Види квіткових культур, які можна висівати в першому місяці року:

 • примула, клематис, лаванда, багаторічний дельфініум, аквілегія, а також сорти, які потребують стратифікації насіння;
 • гвоздику Шабо і бульбову бегонію, щоб рослини зацвіли у травні–червні;
 • багаторічні культури, насіння яких мають щільну оболонку.

У другій половині місяця сіють цинерарію, лобелію, геліотроп і пеларгонію. Сприятливі для цього дні: 10, 15, 16; несприятливі: 5, 6, 12, 21 січня.

посів насіння в горшок

Місячний календар дає корисні рекомендації, коли садити квіти в 2019 році, щоб кожен садівник мав раціональний підхід до агротехніки вирощування тієї чи іншої культури. З огляду на сприятливі і несприятливі для сівби та догляду за сіянцями дні, можна домогтися оптимального росту здорових і квітучих рослин на клумбі або в декоративному саду.