Огірок давно став однією з популярних овочевих культур серед городників. Його вирощують у відкритому ґрунті і в теплиці для свіжих салатів, засолювання або на продаж. Саме тому існує така велика кількість сортів і гібридів цієї культури. При цьому не всі вони підходять для вирощування в закритому ґрунті. Щоб серед величезного числа сортів цієї овочевої культури вибрати той, який відповідає вашим потребам і бажанням, ми вибрали найпопулярніші сорти огірків для теплиці, про які розповімо нижче.

Арктика F1

огірок арктика фото

Огірок Арктика F1 відноситься до самозапильних гібридів цієї культури, тому відмінно підходить для вирощування в теплиці. Вегетаційний період гібрида становить 33–40 днів, що дозволяє вирощувати його в кілька оборотів.

Перевага огірка Арктика F1 в стійкості до хвороб в закритому ґрунті в порівнянні з іншими гібридами. Цей гібрид стійкий до різких перепадів температур і до багатьох хвороб, таких як: фузаріоз, несправжня борошниста роса, вірус тютюнової мозаїки.

Плоди Арктики F1 мають форму циліндра, горбкуваті, однорідні, привабливого зеленого кольору. Довжина плоду 10–11 см, діаметр — 3-3,5 см, вага — 160–180 грам. Огірки підходять для вживання у свіжому вигляді і для консервування. Огірок відрізняється високою врожайністю, гібрид викидає по 2-3 жіночих квітки з кожної пазухи, що дає в результаті 2–3 плоди.

Оскільки даний гібрид є раннім, висаджувати розсаду в теплиці можна вже в кінці березня або початку квітня. Таким чином перший урожай в обігріваних теплицях можна зібрати вже на початку травня. Після висівання насіння важливо стежити за температурою, яка не повинна бути нижче 22–25 °С, а також за вологістю ґрунту і проводити досвічування розсади.

Заходи з догляду за рослинами зводяться до постійного поливу теплою водою, розпушування ґрунту, прополювання, а також до внесення органічного і мінерального підживлення.

Аристократ F1

огірок аристократ фото

Аристократ F1 — це ранній гібрид огірка, який підходить як для вирощування в теплиці, так і у відкритому ґрунті. Термін дозрівання плодів становить 35 днів, що дозволяє отримати перший урожай вже у травні, за умови вирощування в теплиці, що обігрівається.

Даний гібрид зарекомендував себе, як стійкий до багатьох поширених захворювань огірка, а також до посухи і перепадів температур. Аристократ F1 дає хороший урожай, оскільки в одній листовій пазусі формується по 2–3 плоди. Огірки однорідні, з великими горбками, розмір плоду — 10–11 см, вага — 75–90 грам. Огірки насиченого, темно-зеленого кольору з яскраво вираженим огірковим смаком. Найчастіше плоди цього гібрида вирощують для засолювання, проте в свіжому вигляді він теж хороший.

Аристократ F1 і Арктика F1 — кращі сорти огірків для плівкових теплиць. Однак вони також підходять і для вирощування в скляних теплицях.

При вирощуванні Аристократу F1 на розсаду важливо стежити за температурним режимом (оптимальна температура 22–25 °С). Після появи 4–5 справжніх листів розсаду висаджують на постійне місце і регулярно поливають. Для хорошого врожаю необхідно постійно видаляти бур'яни, рихлити ґрунт і вносити підживлення.

Артист F1

огірок артист фото

Ранньостиглий партенокарпічний гібрид огірка, від масових сходів до технічної стиглості проходить в середньому 38–50 днів. Потужна рослина з добре розвиненою кореневою системою дає по 6-8 плодів на одному вузлі. Урожайність цього гібрида становить до 8 кг на 1 кв. м.

Артист F1 відрізняється стійкістю до кладоспоріозу і вірусу мозаїки огірка, а також средньостійкий до борошнистої і несправжньої борошнистої роси. Крім того, рослини швидко відновлюються після дефіциту вологи або високої температури повітря.

Плоди огірка вагою близько 90 г і довжиною 9–10 см мають темно-зелений відтінок, рівні і з великими горбками. Дуже добре підходять для маринування та вживання у свіжому вигляді.

Артист F1 здатний розвиватися навіть в умовах недостатнього освітлення, тому підходить для вирощування в зимово-весняний період, але влітку даний гібрид теж можна вирощувати.

Особливості вирощування огірків Артист F1:

  • Посів на розсаду рекомендується проводити у квітні, але також можна висівати насіння відразу в ґрунт.
  • Даний гібрид добре росте на вертикальних шпалерах в ґрунті, що багатий органічними добривами.
  • Перше підживлення мінеральними добривами рекомендується проводити після появи справжніх листочків. Протягом всього періоду вегетації краще чергувати мінеральні та органічні добрива.
  • Для кращою врожайності рекомендується проводити листкові підживлення у вигляді обприскування сечовиною.

Технологія вирощування в закритому ґрунті включає стандартних догляд і своєчасний збір урожаю. Формувати рослину краще в одне стебло, проводячи прищіпку.

Абсолют F1

огірок абсолют фото

Огірок Абсолют F1 відрізняється високою врожайністю навіть за низьких температур повітря. Відноситься до самозапильних огірків і придатний для вирощування як влітку, так і восени. Термін дозрівання плодів в середньому становить 35 днів після сходів, даний гібрид можна вирощувати у відкритому і закритому ґрунті.

Рослини виростають міцні, з великими листками і з короткими міжвузлями, на яких формують 3–5 плодів. Абсолют F1 стійкий до низьких температур і поширених захворювань огірків: кладоспоріозу, борошнистої роси, вірусу огіркової мозаїки.

Плоди виростають довжиною 10–12 см, з темно–зеленим відтінком циліндричної форми. Відмінно підійдуть для вживання у свіжому вигляді, реалізації на ринку свіжих овочів і маринування. Варто зазначити, що плоди Абсолют F1 відрізняються високою транспортабельністю.

Оскільки гібрид має ранній термін дозрівання, вирощувати його можна в кілька оборотів. Щоб отримати перший урожай у кінці травня, рекомендується висівати насіння на розсаду або відразу в теплиці у квітні. Огірок Абсолют F1 добре відгукується на інтенсивні підгодівлі і помірний, але регулярний полив.

Кібрія F1

огірок кібрія фото

Якщо ви шукаєте кращі сорти огірків для теплиць голландські, зверніть увагу на огірок Кібрія F1. Це середньо і сильнорослі рослини з жіночим типом цвітіння, мають середній розмір листової пластини, в кожному вузлі формується по 1–3 плода. При належному догляді врожайність становить 13–19 кг на кв. м. Плоди легко транспортувати, тому підходять для реалізації у свіжому вигляді і для переробки.

Вирощувати даний гібрид можна як у відкритому ґрунті, так і у плівкових теплицях. Стійкий до кладоспоріозу, борошнистої роси і вірусу огіркової мозаїки, а також швидко відновлюється після стресових умов.

Особливості вирощування:

  • Насіння висівають в спеціальні касети, з яких простіше пересаджувати розсаду на постійне місце.
  • Грунтосуміш повинна включати торф, перед посадкою її необхідно обробити від патогенів.
  • Розсаду рекомендується кілька разів підгодувати розчинами, що містять мікро- і макроелементи, а після пересадки на постійне місце — вносити фосфор, калій, кальцій і в невеликих кількостях азот.
  • Дотримання температурного режиму: до появи сходів температура повітря повинна бути 27 °С, після появи справжнього листка — 21 °С. Таку ж температуру слід залишати після пересадки на постійне місце.
  • Для цього гібрида оптимальним є крапельний полив теплою водою.
  • Збирати врожай рекомендується щодня.

Перший урожай можна збирати через 1,5 місяці після посіву, але терміни залежать від агротехніки і часу проведення посівів.

Амур F1

огірок амур фото

Ранній гібрид огірка Амур F1 дає перший урожай через 40–45 днів після сходів, на одному вузлі формує до 8–10 плодів. За правильної агротехніки можна зібрати 45–50 кг плодів з кв. м.

Даний гібрид стійкий до високих температур, посухи, а також до борошнистої роси. Плоди Амура F1 покриті маленькими шипами, мають темно-зелений відтінок і тонку шкірку без гіркоти. Довжина плодів становить 12–15 см. Ідеальний варіант для вирощування на продаж, засолювання і консервування.

При вирощуванні цього гібрида на розсаду в теплицях рекомендується висівати насіння з розрахунку 20 шт. на кв. м. У якості ґрунтосуміші можна взяти городню суміш для овочевих культур, а для отримання більш міцних сходів, після висівання ємності накривають плівкою.

Основні правила з догляду зводяться до поливу теплою водою, регулярного підживлення і розпушування ґрунту з видаленням бур'янів. Для отримання більш високого врожаю рекомендується вирощувати Амур F1 на шпалері.

Аякс F1

огірок аякс фото

Якщо говорити про найврожайніші сорти огірків для теплиць, не можна не згадати гібрид Аякс F1. Це ранній бджолозапильний гібрид темно–зеленого відтінку розміром 6–11 см. В умовах правильного вирощування можна зібрати з 1 га до 350 ц плодів, а після внесення мінеральних добрив, регулярного поливу врожайність може вирости до 1000 ц з га.

Аякс F1 стійкий до бурої плямистості, борошнистої роси і вірусу огіркової мозаїки. Плоди огірків можна вживати у свіжому вигляді, або використовувати для переробки.

Для отримання кращого врожаю рекомендується вирощувати Аякс F1 на розсаду. Для цього сіянці огірків необхідно тримати при температурі 22–25 °С і стежити за вологістю ґрунту. Після появи 4–5 справжніх листів розсаду пересаджують на постійне місце. Догляд зводиться до розпушування ґрунту, видалення бур'янів, регулярного поливу і внесення підживлення.

Надя F1

огірок надя фото

Ще один дуже ранній бджолозапилюваний гібрид огірка Надя F1 відрізняється хорошими смаковими якостями і високою врожайністю. Термін дозрівання становить 40–45 днів, плоди виростають до 8–10 см світло–зеленого відтінку і відмінно підходять для вживання у свіжому вигляді, для солінь і консервації.

Гібрид стійкий до поширених огіркових захворювань: борошнистої роси, кладоспоріозу, вірусу огіркової мозаїки, також рослина добре переносить спекотну погоду.

Даний гібрид можна вирощувати прямим посівом відразу в ґрунт. Протягом періоду вегетації рекомендується вносити кілька підживлень. Також основними рекомендаціями по вирощуванню є прополка, розпушування ґрунту і регулярний полив теплою водою.

Еколь F1

огірок еколь фото

Якщо ви шукаєте ранні сорти огірків для теплиць, серед таких можна виділити гібрид Еколь F1. Вегетаційний період Еколь F1 становить 40–45 днів від початку сходів. Вирощують цей гібрид як у відкритому ґрунті, так і в теплицях, і підходить він для весняно–літнього та для літньо–осіннього вирощування. При належному догляді врожайність може становити 110 т/га. Даний гібрид добре переносить стресові умови і легко відновлюється після них, також він стійкий до поширених хвороб огірків: вірусу тютюнової мозаїки та борошнистої роси.

Плоди огірка невеликі — 4–6 см, вони підходять для засолювання і консервування, а також для вживання у свіжому вигляді. Плоди Еколь F1 циліндричної форми, щільні з горбками і без гіркоти. Кожен плодоносний вузол утворює до 9 зав'язей, що робить даний гібрид одним з найбільш врожайних.

Вирощування Еколь F1 розсадним способом дає кращий врожай, рослини швидше починають плодоносити. Насіння заглиблюють в ґрунт на 2–3 см, сіянці поливають рясно, але не дуже часто. При недостатньому освітленні спочатку розсаду рекомендується досвічувати.

Після появи 4–6 справжніх листів розсаду пересаджують на постійне місце. Тепер для отримання якісного врожаю рослини необхідно поливати теплою водою і підгодовувати мінеральними добривами. Даний гібрид досить невибагливий, вирощувати його краще шпалерним способом.

Кріспіна F1

огірок кріспіна фото

Ранній партенокарпічний гібрид огірка Кріспіна F1 відрізняється високою врожайністю і гарною якістю плодів. Він має потужну кореневу систему і формує по декілька зеленців на одному вузлі.

Цей гібрид добре переносить повітряну посуху і стійкий до більшості поширених огіркових захворювань. Плоди огірків Криспина F1 темно–зеленого відтінку, циліндричної форми, відрізняються гарною транспортабельністю, що дозволяє вирощувати їх на продаж, а також на засолювання.

Вирощування даного гібрида краще проводити розсадним способом, щоб отримати більш високий урожай. Через три тижні після сходів розсаду можна пересаджувати на постійне місце. Для того, щоб отримати високий урожай, важливо вносити регулярні підгодівлі і дотримуватися температурного режиму в теплиці.

Як бачите, вирощуючи найбільш врожайні сорти огірків у теплиці не потрібно прикладати надзвичайних зусиль для отримання бажаного результату. Правильна агротехніка, регулярний полив і підживлення — це запорука високого врожаю огірків. Також слід пам'ятати, що плоди огірків рекомендується збирати щодня, а температура в теплиці повинна бути не менше 20 °С.