квіти кобея фото

Багаторічна витка квітка під назвою кобея в культурі вирощується як однолітник, оскільки у нашій країні більш прохолодний клімат, ніж у її природному середовищі існування. Рослина отримала свою назву від імені іспанського натураліста Барнабаса Кобо, який довго прожив на батьківщині цієї квітки — у Південній Америці.

Кобея — декоративна ліана, яка може досягати до 6 м у висоту, при чому росте вона досить таки швидко. Квітки цієї рослини нагадують дзвіночки, тільки великі — їхній діаметр може досягати 8 см. Розпускаються квіти в липні, а період цвітіння рослини триває до жовтня. Садівники люблять цю квітку не тільки за великі суцвіття, а й різноманітність відтінків квіток: від білих до фіолетових та бордових.

За допомогою кобеї можна прикрасити клумби, альтанки, живоплоти, вирощувати в горщиках на балконі та лоджії. Квітникарі широко використовують вид кобеї лазаючої, проте в природі налічується 9 різновидів цієї рослини. Квітка кобея, вирощування з насіння якої ми розглянемо у цій статті, любить догляд та турботу. Для того, щоб виростити на своїй ділянці пишно квітучу кобею, слід знати нюанси з догляду за цією квіткою.

Підготовка до посадки

Знаючи всі правила агротехніки цієї рослини, навіть новачок зможе виростити міцну і здорову розсаду кобеї. Найбільш поширений спосіб виростити кобею — сіяти насінням. Висівати посівний матеріал необхідно якомога раніше — можна починати вже з лютого (для більш прохолодних широт — березень). Кобея, вирощування з насіння в домашніх умовах якої - досить кропіткий процес, складний тим, що насіннєвий матеріал рослини покритий міцною оболонкою.

Насіння кобеї великі і мають погану схожість, тому перед посівом їх попередньо замочують. Викладіть насіння на вологу ганчірку і замочіть на кілька годин у воді. Можна також застосовувати стимулятори росту — всі вони позитивно впливають на схожість сіянців. Ємність з насінням необхідно накрити, щоб волога не випаровувалася. Коли кірка трохи розкисне, її потрібно зняти — для цього візьміть голку, піддіньте оболонку і зніміть її. Потім знову замочіть насіння. Робити подібні процедури необхідно в кілька етапів протягом 3–4 днів.

Посів насіння в ґрунт

Коли насіння кобеї будуть повністю очищені від оболонки, можна приступати до висівання. Проводити посів необхідно в окремі ємності по одній насінині (в якості ємності можна використовувати пластикові стакани). Це допоможе уникнути першої пікіровки розсади, яка може негативно позначитися на подальшому розвитку кобеї. Ємності потрібно наповнити універсальним субстратом, покласти зверху насіннячко і присипати його субстратом, товщина шару повинна бути 1,5 см.

Очищені насіння дають перші сходи через 2 тижні після посіву.

Догляд після сходів

Коли на сіянцях з'являться 2–3 справжніх листка, розсаду необхідно пікірувати. Для цього візьміть ємність близько 3 л і пересадіть туди розсаду разом із грудкою землі. Подібні маніпуляції дозволять зміцнити кореневу систему, а також утворити потужні стебла. Під час пікіровки рекомендується поставити в контейнер спеціальні драбинки, які рослина буде використовувати під час росту як опору.

розсада кобеї фото

Після пересадки слід почати загартовування розсади. Перенесіть контейнери з рослинами на лоджію або засклений балкон, де паростки будуть звикати до більш прохолодного повітря. Період загартовування триває близько 3–х тижнів, після чого рослини будуть готові до пересадження на постійне місце.

Посадка у відкритий ґрунт

Така квітка як кобея, вирощування розсади якої займає чималий період часу, пересаджувати у відкритий ґрунт бажано не раніше травня. У цей період нічні заморозки вже повинні відійти, а нічна температура повітря не повинна опускатися нижче 5 °С.

При виборі постійного місця для кобеї віддавайте перевагу добре освітленим ділянкам з поживним ґрунтом. Не боїться ця рослина і півтіні, проте погано реагує на вітер. Тому місце має бути захищене від протягів. Перед посадкою підготуйте лунки на відстані 50–100 см. Спочатку в лунки кладуть ґрунтосуміш з перегною, торфу і дерну. Потім садять рослини разом з грудкою ґрунту, закопують і добре поливають. Поруч з посадкою необхідно поставити опору, за допомогою якої чагарник буде витися вгору. Якщо цього не зробити, кобея буде рости, використовуючи дерева і кущі, що знаходяться поруч.

Якщо існує загроза нічних заморозків, рослини потрібно накрити нетканим покривним матеріалом. Ґрунт навколо рослин можна вкрити мульчею з тирси або торфу.

Якщо верхівки стебел періодично прищипувати, кущ буде рости більш пишним і декоративним. Цвіте рослина до жовтня.

кобея на балконі фото

Догляд за кобеєю

Кобея, умови вирощування якої набагато простіші, ніж здаються на перший погляд, любить регулярний і рясний полив. Однак надлишок вологи може викликати загнивання коренів, тому не можна допускати застою води на верхніх шарах ґрунту.

Для нарощування зеленої маси до вигонки бутонів кобея потребує азотних добрив. Після появи бутонів необхідно перейти на калійно–фосфатні добрива для стимуляції цвітіння. Органічні та мінеральні добрива можна, за бажанням, чергувати.

Кобею дуже любить попелиця і павутинний кліщ. Тому рослини потрібно регулярно оглядати на предмет зараження і проводити своєчасне лікування. Також кущі можуть вражатися кореневою гниллю, яка з'являється після надмірного поливу рослин. Слідкуйте, щоб волога не застоювалася і регулюйте обсяги поливів.

Якщо рослина погано росте і не рясно цвіте, значить їй не підходить місце посадки або догляд. Візьміть до уваги правила агротехніки рослини, щоб кобея зацвіла якомога раніше, і тривав цей період до жовтня.

Зібрати насіння квітки в домашніх умовах складно, але якщо вони все-таки з'явилися, потрібно їх зібрати до початку ранкових заморозків і розкласти в сухому та провітрюваному місці. Однак навіть це не гарантує їхню хорошу схожість, тому рекомендується все ж купувати насіння даної рослини в магазинах, які спеціалізуються на такій продукції.

За бажанням можна спробувати зберегти кобею як багаторічну рослину. Для цього після закінчення цвітіння рослини викопують так, щоб не пошкодити коріння, і пересаджують у контейнери. Рослину потрібно залишити темному місці з температурою 8–10 °С. Це може бути погріб або підвал. У цей період ґрунт зволожують приблизно раз на місяць, щоб коренева система не пересохла. У березні кущ необхідно перенести в більш тепле приміщення з гарним освітленням і збільшити кількість поливів. Після появи перших листочків починають вносити азот. Зберегти кобею на наступний рік вдається не завжди, але спробувати залишити кущ на зиму можна.

Правильний догляд за кобеєю дозволить отримати насолоду від її цвітіння вже на початку червня. Звичайно, під час посіву насіння доведеться трохи попрацювати, за це рослина винагородить вас пишним цвітінням протягом усього сезону. Цим чагарником прикрашають альтанки, щоб створити тінь, висаджують як живопліт, або ж вирощують на балконах (але в цьому випадку краще вибирати південну сторону). За допомогою кучерявих ліан кобеї можна створити красиві квіткові композиції та живі завіси.