Кожен дачник і фермер на своїй ділянці обов'язково відводить місце під огірки.  І це не дивно - в Україні вміють готувати хрусткі солоні огірочки на зиму, робити приголомшливі свіжі салати, жінки використовують їх як маску для обличчя і роблять основою різноманітних дієт.  При цьому, огірки вважаються не тільки низькокалорійними овочами, але і насичені збалансованим складом корисних речовин.  Магній, калій, цинк, фолієва і тартронова кислота - ці елементи допомагають блокувати засвоєння вуглеводів, вирівнюють баланс солі, сприяють очищенню організму.

 Щоб зрозуміти, яке насіння огірків вибрати, потрібно точно знати, для яких цілей буде використаний урожай, і в яких умовах овочі будуть рости.  Не кожен регіон України може підійти для ґрунтових сортів, в деяких північних областях краще вирощувати огірки в парниках.

 З безлічі сортів непросто вибрати потрібні насіння огірків - які краще для засолювання, які - для літніх салатів?  Зупинитися на вітчизняному сорті або вибрати голландський гібрид?  Тому слід дізнатися про основні категорії цього овоча:

 Сорти для відкритого грунту.  Для них потрібні комахи, які запилюють рослини, тому висаджувати насіння потрібно на частково освітленому, безвітряному ділянці.

 Самопильні сорти і гібриди підійдуть для парникових умов, для росту і дозрівання їм не потрібні бджоли.

 Кущові сорти добре ростуть в полях і на дачах, не вимагають підв'язки.

 Плетистие сорти дають довгі пагони, здатні обплести паркани і стіни і прикрасити ділянку.  Потребують підв'язування, найчастіше ростуть в парниках.

 Можна підібрати спеціально сорти для засолювання - вони дають невеликі огірочки з рівною формою, або салатні - соковиті, смачні і без гіркоти.

 Якщо потрібен хороший урожай, то варто зупинитися на гібридах, їх створюють для промислового вирощування.

 Також можна регулювати терміни врожаю - є ранні і більш пізні сорти.

 Хоча багато насіння можна відразу висаджувати у відкритий грунт, багато городники вважають за краще спочатку вирощувати огіркову розсаду.  Оброблене насіння поміщають в горщики з землею, і вже в середині травня паростки можна пересадити в грунт.  Під час вегетації слід розпушувати грунт, підгодовувати рослини, обривати бур'яни.  Також важливо не забувати про регулярного поливу і боротьбі зі шкідниками.

 Основна рекомендація для дачників, які роздумують, яке насіння огірків найкращі - не купувати насіннєвий матеріал з рук або у базарних торговців.  Краще зупинити вибір на перевірених постачальників або придбати їх в інтернет магазині.

 Сортові і гібридні огірки
 Багато фермерів і дачники намагаються висаджувати сортові овочі, вони не дуже довіряють генетичної селекції та вважають сортові огірки смачнішими, вітамінними та врожайними.  Насіння сортових огірків мають певні плюси:

 Сортові огірки вважаються більш невибагливими до грунтів, температурних перепадів, умов вегетації;

 З року в рік зберігають свій смак і властивості, можна бути завжди впевненим, що отримаєш урожай саме тих смачних і солодких огірочків, які так подобаються.

 Однак, і без мінусів не обходиться: сорти іноді схрещуються між собою, втрачаючи тільки їм притаманні властивості, можуть погано запилюватися, а іноді в огірках проявляється гірчинка.

 Купуючи гібрид, можна бути впевненим в таких властивостях:

 Всі плоди, як правило, виростають равноразмернимі, з рівною поверхнею, красиві, що зручно для консервування;

 Гібриди цінуються за велику кількість плодів на кожному кущику;

 Гібридні огірки стійкі до захворювань і шкідників.

 З недоліків - більш висока вартість, вимогливість до якості грунту, регулярному поливу і підгодівлі.

 Сорти ранні, ультраранні, середньоранні - що вибрати?
 Чим хороші скоростиглі сорти?  Швидким урожаєм - вже через два місяці після сходів можна збирати перші плоди.  Досвідчені городники визначають сорти для посадки, виходячи з минулих урожаїв, а новачки можуть орієнтуватися тільки на рекомендації та відгуки в інтернеті.  На допомогу їм наведемо короткі описи ранньостиглих сортів огірків.Поділ сортів за термінами дозрівання вважається дещо умовним, але певні відмінності все-таки існують.  Багато городників відзначають, що купуючи і висаджуючи насіння ранніх огірків, потрібно уважно стежити за проявами бактеріозу і борошнистої роси, що вражає плоди.  Їм відомо, що такі скоростиглі сорти частіше піддаються захворюванням і гнилі.  Але вчасно проведені агротехнічні заходи можуть звести цей ризик до мінімуму.

 У той же час, такі сорти дуже популярні - перші огірочки можна збирати вже через 35-40 днів.  Найчастіше їх вирощують в парниках, а якщо є бажання посадити пророслі насіння в грунт, то краще прикривати їх на ніч агроволокном, щоб нічне зниження температури не погубили паростки.

 Вибираючи насіння суперраніх огірків, можна бути впевненим в тому, що плоди дозріють без гіркуватості, а зав'язь сформується в стислі терміни.  Ці сорти і гібриди однаково хороші для засолювання на зиму і для літніх салатів.  Пророщувати таке насіння слід в теплих умовах, у вологому грунті і з додатковим освітленням.  Паростки, придатні для пересадки в грунт, виростають за 25 днів.  Грунт для них потрібно попередньо розпушити і удобрити.  Найкращим часом висаджування паростків в грунт вважається середина травня.  Рекомендується вибирати попередників з лука, часнику, моркви, бобових.

 А ось середньостиглі огірки зазвичай вирощують для зимового консервування та промислового виробництва.  Для повної вегетації їм потрібно 45-55 днів.  Фермери та агротехнічні господарства воліють закуповувати насіння огірків середньоранніх, так як вони добре протистоять патогенним бактеріям і борошнистим захворювань.  До того, такі сорти більш стійкі до температурних змін, дають прекрасний урожай в парниках і на відкритих ґрунтах.

 Різниця між бджолозапильні або самозапилюватися сортами
 Вибір між цими категоріями багато в чому визначається можливостями ділянки під посадку огірків.  Жаркий, що продувається вітрами, регіон зростання може бути позбавлений достатньої кількості комах, і тоді урожай бджолозапильних сортів може вийти мізерним, а плоди 一 невеликими, маловкуснимі і болючими.

 Процес запилення може відбуватися за допомогою вітру і комах, головне, щоб пилок чоловічих квіток була перенесена на жіночі.  У деяких сортах чоловічих квітів забагато, овочівники рекомендують видаляти їх для повноцінного розвитку рослини.  Якщо запилення слабке, на кущах утворюються порожні суцвіття, що не дають плодів.

 У закритих теплицях доступ бджіл до квіток утруднений, тут городник повинен допомогти своїм рослинам і виконати запліднення штучно - переносити пилок пензликом або потерти жіночий квітка зірваним чоловічим.

 Роздумуючи, яке насіння огірків - самозапильних або бджолозапильні краще, слід враховувати, що врожайність обох категорій приблизно однакова і становить 15-20 кг з 1 м.кв.

 Партенокарпік (що не потребують запилення сорту) краще висаджувати в парниках.  Тут не потрібна наявність комах, так як плоди виростають на кущах без стороннього запліднення.  Такі сорти і гібриди створені тільки з жіночими суцвіттями, а пустоцвітів практично не буває.  Всі вони дають гарні, з рівною поверхнею плоди невеликих і середніх розмірів.

 Багато городників вважають, що найкраще насіння огірків - самозапильних.  І це зрозуміло - вони успішно протистоять хворобам, які не гірчать, підходять для регіонів з поганою погодою: з низькими температурами і слабкою освітленістю.  До того ж, ці сорти і гібриди високоврожайні і годяться для консервації і свіжих салатів.

 Купуючи кращі сорти самозапильних огірків для відкритого грунту відомих виробників і надійних постачальників, можна не сумніватися ні в якості плодів, ні в кількості врожаю.

 Що вибрати: теплицю або відкритий грунт?
 Початківці городники майже завжди замислюються: де краще виростити огірки - в парнику або на відкритих грядках.  Однозначної відповіді тут немає, кожен спосіб чимось хороший, а в чомусь програє.Тому варто порівнювати ці варіанти за кількома показниками - трудозатратам, регіональним погодним умовам, грунтів.  І, головне, зрозуміти, які найкращі насіння огірків для теплиці, а які - для відкритих грунтів.

 Багато покупців, вибираючи на ринку огірочки, віддають перевагу ґрунтовим плодам.  Вони вважають їх більш ароматними і солодкими.  Виростити хороші грунтові огірки на грядці непросто - слід дотримуватися цілий ряд правил:

 Для початку потрібно вирішити: яке насіння вибрати для відкритого грунту.  Важливо, щоб вони були стійкими до захворювань і добре переносили весняні температурні коливання;

 До попередникам теж є певні вимоги.  Не варто садити огірки на грядки, на яких вони росли рік тому.  Потрібно висадити насіння на місця зростання коренеплодів, цибулі або томатів.  Повернутися на старе місце огірки можуть через 3-4 роки;

 Ділянка повинна бути захищена від вітру і бути в півтіні.  Якщо підходящого місця в городі годі й шукати, можна засадити його по периметру кулісними культурами;

 А ось до грунтів особливих вимог немає.  Головне, не забути перекопати землю під посадку і внести, при необхідності, потрібну підгодівлю.  При висаджуванні насіння краще дочекатися підвищення температури ґрунту до 15 градусів;

 Під час вегетації і плодоношення рослина потребує поливу, обприскування від шкідливих комах, добриві і обриві бур'янів.  Деякі сорти доведеться підв'язувати для збереження їх у вертикальному положенні.

 Такі агротехнічні процедури вимагають достатньої кількості часу і зусиль, що не завжди підходить багатьом зайнятим городникам.  В такому випадку краще зупинитися на посадці огірків в теплицях.  По-перше, урожай дозріває значно раніше, а, по-друге, знімати достигли огірочки в опалювальній теплиці можна більшу частину року.

 Як вибрати насіння огірків для теплиці?  Тут треба виходити зі своїх очікувань і зрозуміти, що пріоритетною: врожайність, стійкість до захворювань, смак чи простота вирощування.  Майже все насіння для теплиць характеризуються певними властивостями, і вибрати відповідні зовсім ніс