Огірок — одна з найпопулярніших овочевих культур. Рослина невибаглива і при належному догляді радує багатим урожаєм. Але щоб вирощування огірків у відкритому ґрунті насінням було успішним, важливо правильно їх висадити.

 Плоды огурца

Перед тим, як кинути насіння в ґрунт, необхідно його попередньо підготувати. Для цього потрібно з осені удобрювати землю гноєм і нітрофосфатами з розрахунку 100 грам на один м. кв.

При настанні весни ґрунт потрібно скопати, а потім грядки знову покрити ґрунтом з перегноєм і сформувати бортики для поливу. Якщо підготовка грядки для посадки огірків не була зроблена з осені, то можна це зробити за тиждень до висадки. У такому випадку потрібно буде викопати канавки, засипати їх гноєм, а зверху розмістити приблизно 15 см родючого ґрунту. Потім прикрити ділянку плівкою.

Грунт також рекомендується рясно полити водою з розрахунку п'ять літрів на один м. кв.

 

Як висаджувати насіння?

Оптимальний час для висівання насіння огірків — середина травня. Грядки необхідно розміщувати на відстані 80 см або 1 метр один від одного. Глибина висадки — близько 2 сантиметрів, а інтервал між ямками в ряду — 15 сантиметрів. В одну ямку потрібно висівати не більше 2–3 шт. насіння. Огірок — це повзуча рослина і для повноцінного формування стебла йому необхідно більше простору, ніж прямо зростаючим культурам.

Висаджувати насіння потрібно на глибину не більше 2,5 сантиметрів.

Однак не тільки ґрунт потребує підготовки. Так, наприклад, насіння теж рекомендується підготувати. Для початку необхідно відібрати велике і повноцінне насіння, а потім замочити його на 20 хвилин в солоній воді. Для приготування розчину потрібен 1 літр води і 50 грам самої звичайної кухонної солі. Непридатне до висадки насіння спливе на поверхню і його можна буде викинути. Решту на дні сміливо можна висаджувати.

Щоб вирощування огірків на відкритому ґрунті було успішним, перед посадкою рекомендується замочити насіння на 1 добу в розчин з добривом або прогріти його.

 Рассада огурца

Особливості догляду

Правильний догляд за огірками у відкритому ґрунті передбачає всього чотири пункти:

  1. Полив огірків.
  2. Розпушування ґрунту.
  3. Прополка.
  4. Підживлення.

Поливати необхідно теплою водою. Для цього можна встановити на ділянці ємність, в якій вода буде нагріватися протягом дня. Робити це краще ввечері, коли спадає спека. Якщо поливати огірки в обід, під палючим сонячним промінням на ґрунті утворюється кірка, через яку паросткам буде складно пробитися. Якщо ж кірка виникла, то краще за все зробити кілька проколів вилами. Коли паросток огірка перетворився в повноцінний кущ, необхідно зменшити кількість води, інакше рослина пустить увесь ріст на формування неплодоносних стебел.

Також необхідно ретельно виполювати бур'яни, які закривають сонце і крадуть вологу.

 

Підживлення

Підживлення необхідно робити один раз на десять днів. Для цього підходить коров'як або аміачна селітра.

Якщо кущики зацвітають, то рекомендується додавати в підгодівлю калійну сіль і суперфосфат. Також сприятливо впливає на огірки в період цвітіння і так звана рідка підгодівля, яка містить мікродобрива. Поливати огірки рідкими добривами необхідно ввечері або на ніч. При цьому важливо стежити, щоб розчин не потрапив на листя або стебла, в іншому випадку в місці попадання під сонячними променями на рослині утворюється хімічний опік. Якщо все-таки кілька крапель потрапило на листочки, потрібно змити їх водою з лійки або шлангу.

Підживлення огірків у відкритому ґрунті дає їм запас корисних речовин, якого недостатньо в ґрунті.

Після того, як огірки политі рідкої підгодівлею, під них насипають родючий ґрунт. Рихлити землю категорично не рекомендується, оскільки коріння рослини знаходяться в верхньому шарі і їх дуже легко пошкодити.