Фірма «Араміс» (ТМ «Професійне насіння»), ексклюзивний дистрибутор в Україні корейської насіннєвої компанії Nong Woo Bio, після трьох років випробувань заявила, що має саме той гібрид огірка, який потрібен у плівкових теплицях.

Огурец Абсолют F1

У нинішньому сезоні спостерігається зростання площ під огірком у плівкових теплицях. «У цьому році, як і в минулому, ціна на огірок непогана», — зауважує агроном компанії «Араміс» (ТМ «Професійне насіння») Юрій Підлужний. Свою роль у цьому відіграють у т. ч. й кліматичні зміни, які вже не дають змоги виростити якісний огірок у відкритому ґрунті. У таких умовах наразі спостерігається поглиблення спеціалізації виробників: на полях огірок вирощується здебільшого на переробку, а для свіжого ринку його отримують тільки в теплицях, принаймні плівкових.

Загалом для власників плівкових теплиць огірок — це швидкі гроші: ранні гібриди починають плодоносити вже через 3 тижні після висадки розсади, а у теплу пору року вибірки і, відповідно, реалізацію можна проводити навіть щодня. Але як забезпечити максимальну ефективність вирощування огірка?

Що стосується технологій, то на думку Ю. Підлужного, вітчизняні овочівники-професіонали вже впровадили всі основні необхідні агроприйоми, включаючи своєчасне внесення мікроелементів та підживлення по листу. «Я нещодавно побував у Туреччині, яка є одним з найбільших постачальників овочів з-під плівки на європейський ринок, і можу сказати, що технологічно ми від турецьких фермерів зовсім не відстаємо», — розповідає експерт. — Тому зараз питання підвищення ефективності вирощування огірка у плівкових теплицях зводиться до пошуку найбільш ефективних гібридів».

«Коли я почав питати у власників плівкових теплиць, який саме огірок їм потрібен, — продовжує свою розповідь Ю. Підлужний, — вони спочатку відповідали, що високоврожайний. А наступною за значенням обов’язковою характеристикою був красивий товарний вигляд плодів». Гарний огірок, на думку овочівників, має бути з колючками, насиченого зеленого відтінку і в жодному разі не бочкоподібної форми. Фермери хотіли, щоб огірок не «бочкувався» і не жовтів, навіть якщо його пропустять під час вибірки.

Три роки випробувань підтвердили, що новий гібрид селекції Nong Woo Bio Солют (Абсолют) F1 — саме той огірок, який потрібен тепличникам. Насамперед, він ранній. По-друге — високоврожайний. «Цей гібрид за рік цілком може дати у плівковій теплиці три врожаї до 20–25 кг/м2», — продовжує агроном компанії «Араміс». І додає, що Солют (Абсолют) F1 не любить загущення, тому густота стояння рослин не повинна перевищувати 3,5 шт./м2. Високу врожайність цього гібрида забезпечує й те, що його плоди можуть доростати до 16 см у довжину. Хоча якщо замовники не люблять довгі й великі огірки, врожай цілком можна збирати, коли вони досягають довжини 10 см. Як кажуть, кожному — на свій смак.

Огурец Абсолют фото

Одним з українських господарів, які випробовували цей гібрид ще під номером (3633), був відомий агроном-овочівник, засновник Агроцентру «Січ» (с. Олек­сіївка Нікопольського р-ну Дніпропетров­ської обл.) Володимир Хвостик. Щойно почавши збирати перший урожай, він відразу оцінив чудовий смак і аромат плодів: «Це огірок для гурманів». До речі, солодкуватий смак нового гібриду відзначив і Ю. Підлужний.

Та не тільки смаком і ароматом вразив новий гібрид В. Хвостика. Дуже важливо було й те, що новинка рано достигала: перші огірочки господар зривав уже на 18–20-й день після висадки розсади, а ще через 2–3 дні почалося масове плодоношення. І виявилось во­но таким, що В. Хвостик був просто у захваті від урожайності. «Бувало, знімав по кілограму з куща за вибірку», — ділиться він враженнями.

«Тягнув» В. Хвостик цей гібрид більше 3 місяців: з кінця квітня (адже теплиці у нього неопалювані) до серпня. Розповідає, що «тягнув» би й ще, однак настав час звільняти місце для другого обороту. А після підрахунку середньої врожайності він отримав показник більше 40 кг/м2, місцями навіть до 50 кг. Тож на осінній оборот засновник Агроцентру «Січ» засадив Абсолютом F1 усі теплиці, які планував відвести під огірок.

У другому обороті Солют (Абсолют) F1, серед інших позитивних якостей, показав ще й хорошу стійкість до перепадів температур, що для огірка, як відомо, має велике значення. Річ у тому, що зазвичай перепад між денною й нічною температурою більше 12°С вганяє цю культуру в стрес. А наприкінці квітня і навіть у травні вдень можуть спостерігатися по-справжньому літні температури, тоді як уночі ще трапляються приморозки. Від такого стресу рослини часто скидають зав’язь, а плоди світлішають, втрачаючи товарний вигляд.

Новому гібриду компанії Nong Woo Bio Солют (Абсолют) F1 випала нагода проявити свою стійкість до добових перепадів температур у першій декаді жовтня, коли навіть на Херсонщині у багатьох місцях трапилися перші приморозки. За таких умов Абсолют F1 зберіг темно-зелений відтінок плодів, тоді як огірки інших гібридів від холодового стресу виросли світлого, блідого відтінку.

«Загалом ця новинка добре доповнює такий популярний гібрид Nong Woo Bio, як Арктика F1: Арктика F1 коротша, Солют (Абсолют) F1 довший, Арктика F1 світліша, Солют (Абсолют) F1 темніший, — підсумовує Ю. Підлужний. — Водночас Солют (Абсолют) F1 такий же ранній, як і Арктика F1, теж високоврожайний і забезпечує високу якість плодів». Відтак, у фірмі «Араміс» переконані, що новий гібрид здобуде таку ж популярність, яку вже здобула за досить короткий строк (якихось пару років) Арктика F1.

На сьогодні ціла низка фермерів як на Херсонщині, так і у більш північних областях вже перевірили Солют (Абсолют) F1 у дії, зокрема і в досить екстремальних умовах (неопалювані плівкові теплиці). І всі вони залишились задоволені новим гібридом корейської селекції.