Помідори – один з найдивовижніших овочів на землі. Такого різноманіття сортів та гібридів напевне немає ні в однієї культури. На даний  час створено понад 12 тис. сортів або гібридів цієї культури. Також це найпопулярніша культура щодо вирощування. Щороку у світі вирощують понад 60 млн тонн томатів. Навіть на даний час фермери успішно його культивують у теплицях у повторному обороті, тобто вирощують два рази на сезон.

Помідори в нашій країні вирощують переважно через розсаду. Високоякісна розсада є гарантією високих урожаїв.

 Рассада томата фото

На початковому етапі до пікірування сіянці не підживлюють, проте забезпечують їм оптимальний температурний і світловий режими, регулярний полив. Після пікірування догляд за розсадою полягає у регулярних поливах та забезпеченням світло- і теплорежими, а також підживленнях водорозчинними мінеральними добривами або рідкими органічними добривами.

Підживлення розсади проводять з метою:

1. Покращання якості розсади.

2. Пришвидшення зростання рослин.

3. Гарного формування кореневої системи та листової поверхні.

4. Отримання більш раннього врожаю.

5. Підвищення продуктивності рослин.

На даний час є великий асортимент макро-/мікродобрив, а також рідких органічних добрив для підживлення розсади. Але потрібно дотримуватись рекомендацій виробників щодо застосування добрив, що використовуються.

Перший раз підживлення потрібно провести за сім - десять днів після пікірування розсади. Друге підживлення проводять за десять – дванадцять днів після першого підживлення. А третє підживлення здійснюють за 5 днів до висадження розсади у відкритий ґрунт або теплицю. Бажано третє підживлення провести фосфорно-калійними добривами, оскільки вони підвищують холодостійкість рослин.

Якщо розсада томатів слабо росте, також можна провести підживлення гуматами калію із розрахунку 200 мілілітрів розчину на одну рослину. Цей розчин повинен мати колір чаю.

Крім кореневих підживлень обов’язково потрібно робити позакореневі підживлення мікроелементами. Останнє проводять за один-два дні до висаджування розсади у ґрунт для зменшення стресу під час пересаджування і підвищення стійкості до захворювань.

Високоякісна розсада перед висаджуванням у ґрунт повинна мати добре розвинену кореневу систему, товсте стебло з короткими міжвузлями і темно-зелене забарвлення листя.

Після висаджування розсади помідор у ґрунт підживлення проводять на двадцятий день комплексом мінеральних та органічних добрив.