В Україні з кожним роком аграрії все частіше віддають перевагу гібридам, практично не використовуючи насіння сортів культурних рослин. Це пов'язано з тим, що сорти значно поступаються гібридам у багатьох аспектах. Так, «ефочки» значно витриваліші, вони відрізняються високою стійкістю до багатьох хвороб і несприятливих погодних умов вирощування. Крім того, селекціонери посилено працюють над поліпшенням смакових якостей плодів гібридів і, варто визнати, досягли у цьому значних успіхів. Тому, щоб без особливих зусиль виростити на ділянці високоякісний урожай томатів, кабачків, моркви та інших овочів, доцільно вибирати для посіву насіння перспективних і надійних гібридів.

Класік F1 — один з кращих гібридів з раннім дозріванням плодів. Період вегетації складає 95–105 днів. Рослина середньоросла, компактна, демонструє хороше зав'язування плодів в умовах підвищеної температури повітря. Гібрид формує щільні, однорідні, червоні, овально-сливовидні плоди, масою 80–100 г. М'ясиста м'якоть томатів зберігає свої чудові смакові якості в літніх салатах і зимових заготовках. Одна з найголовніших переваг гібрида Класик F1 — висока стійкість до стресових погодних умов.

Солероссо F1 — ще один ультраранній гібрид томата кущового типу. Період вегетації триває 90–95 днів. Гібрид формує щільні, округлі, червоні плоди, масою 55–60 г, для яких характерна хороша транспортабельність. Плоди рекомендовані для цільноплідного консервування та зимових заготовок. Не менш смачні вони і в свіжому вигляді. Гібрид Солероссо F1 відрізняється толерантністю до вершинної гнилі плодів і стресових умов вирощування.

 Томат Солероссо F1 фото

Кавілі F1 — високоврожайний ультраранній гібрид кабачка. Період вегетації триває 35–40 днів. Рослина кущового типу, формує вирівняні, циліндричні, біло-зелені плоди, довжиною 16–22 см. Кабачки відрізняються білою м'якоттю з ніжним смаком, який зберігається при переростанні плодів. Гібрид призначений для вирощування у відкритому ґрунті і плівкових теплицях.

 Кабачок Кавілі F1 фото

Лагуна F1 — ранній гібрид моркви. Період вегетації – 60–65 днів. Гібрид дає насичено-помаранчеві коренеплоди, подовжено-циліндричної форми, довжиною 17–20 см. Лагуна F1 формує високий урожай на будь-яких на чорноземах і піщано-глинистих ґрунтах.

Гібрид характеризується високою стійкістю до небезпечних захворювань. Щоб уникнути ураження рослин попелицями та септоріозом, рекомендовано використовувати бордоську рідину. Ділянку з морквою потрібно регулярно рихлити, поливати і вносити в ґрунт азотно-фосфатні добрива.

Колтан F1 — пізній гібрид моркви зі стабільною врожайністю. Період вегетації складає 130–140 днів. Плоди вирівняні, подовжено-циліндричні, насичено-помаранчеві, довжиною 18–20 см, з цукристою соковитою м'якоттю. Коренеплоди не розтріскуються, прекрасно зберігаються протягом 4–6 місяців. Мають високі смакові якості у свіжому, консервованому замороженому вигляді. Гібрид придатний для механічного збирання коренеплодів.

Висівають насіння моркви Колтан F1 у кілька термінів (кінець лютого-травень). Гібрид добре себе почуває на освітлених ділянках, з пористим, легким і навіть важким ґрунтом. При ураженні моркви борошнистою росою або іншими захворюваннями, в період вегетації рослини потрібно обробити спеціальними захисними препаратами.

Не менш перспективним вважається й середньостиглий гібрид моркви Сіркана F1. Вегетаційний період становить 125–130 днів. Коренеплоди цієї моркви яскраво-помаранчеві, досить щільні, масою — до 160 г, мають середній розмір, досягають в довжину 20 см. Соковита і цукриста м'якоть зберігає свої смакові якості після будь-якого виду кулінарної обробки, консервування та заморожування.

Морква Сіркана F1 віддає перевагу відкритим освітлені ділянки і легкому пористому ґрунту. Не знижує своєї врожайності навіть на більш щільному ґрунті. Насіння висівають в прогріту землю в кінці квітня—на початку травня. Догляд за рослинами полягає в проріджуванні рослин, розпушуванні ґрунту та видаленні бур'янів.